Поради батькам




БАТЬКІВСЬКИЙ КАТЕХІЗИС,
або
ЗАКОНИ РОЗУМНО ОРГАНІЗОВАНОГО СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ

1. Пам'ятайте, що навчання - один з найважчих видів праці і що розумові сиди та можливості дітей не однакові.
2. Не треба вимагати від учня неможливого. Важливо визначити, до чого він має хист та як розвинути його розумові здібності.
3. Навчання не сприяє розвиткові учня, якщо вимагає від нього механічного заучування і не вимагає напруження розумових сил, пізнавальної активності, мислення та дії.
4. Будьте милосердні до своїх дітей. Найпростіший метод виховання, що не вимагає ні часу, ні розуму,- побити дитину і цим її образити, озлобити або й зламати. Забудьте про опіку, крик, насильство й наказовий тон. Вони викликають опір дітей, психічні травми, пригнічують охоту й інтерес до навчання, змушують шукати порятунку в брехні.
5. Розвивайте інтерес, інтелектуальні бажання, ініціативу й самостійність дитини у навчанні та всіх її справах.
6. Запам'ятайте, що за науково обгрунтованими нормами над виконанням усіх домашніх завдань учні 1-го класу повинні працювати не більше як 1 годину, 2-го класу - 1,5 години, З-4-х класів - до 2 годин, 5-6 класів - до 2,5 години, 7-го класу - до 3 годин, а учні 8-11-х класів - до 4 годин. Навчіть дітей користуватися годинником і не дозволяйте їм засиджуватися за виконанням домашніх завдань довше, ніж годиться. Бо це відіб'ється на їхньому здоров'ї та розумовому розвитку. У вихідні та святкові дні діти від виконання домашніх завдань звільняються.
7. Не примушуйте учня писати спочатку в чернетках і по кілька разів переписувати виконане ним домашнє завдання - це веде до перевтоми й викликає нехіть до навчання.
8. Не хвилюйтесь, якщо ваша дитина принесе не таку оцінку, як вам хотілося б, за виконану роботу. По-перше, оцінка відіграє виховну роль, а по-друге, це не остання робота і не остання оцінка.
9. Дайте дитині змогу пережити радість успіху в навчанні, визначити індивідуальну стежку в розумовій праці.
10. Перевіряйте виконані дітьми домашні завдання, особливо на першому етапі навчання. Проте вашими оцінками мають бути такі: "я задоволений", "не задоволений". Можна додати слово "дуже", і будьте певні - завтра ваша дитина докладе всіх зусиль, щоб ви нею були задоволені.
11. Здоров'я дитини - крихка кришталева куля, й тримають її три атланти: спадковість, спосіб життя й виховання. Організуйте правильний режим життя, раціональне харчування, навчання й відпочинок дітей.
12. Організовуючи різноманітні ігри й відпочинок дітей, приділяйте увагу фізичному розвиткові, надто розвиткові дрібних рухових м'язів (пальців, кисті рук), Від цього залежить почерк дитини, якість малювання, креслення, гри на музичних інструментах тощо.
13. Конче помічайте й заохочуйте навіть малопомітні успіхи дітей у навчанні й поведінці, використовуйте для цього слова схвалення, поцілунки, різні види морального й матеріального заохочення.
14. Дитина, яка зазнає менше образ, виростає людиною, що більше усвідомлює власну гідність.
15. Батько та мати - найкращі вихователі й повинні впливати на поведінку своїх дітей, як казав А. С. Макаренко, навіть тоді, коли їх немає вдома.
Пам'ятайте, що дитина - дзеркало життя своїх батьків. Як у краплині води відбивається сонце, так і в дітях відбивається вся організація життя сім'ї, працьовитість, духовне багатство і моральна чистота матері й батька.
Майбутнє належить тільки дітям! Робіть усе, щоб Дитинство і Майбутнє ваших дітей були чарівними і прекрасними. Любові й взаєморозуміння, успіхів і щастя вам та вашим дітям!
Використана література:
1. Щербань П. Н. // Учительская газ. 1990. 8.01




Пам´ятка для батьків

 Шановні батьки! Пам’ятайте, що ваша сім´я – найперша і найважливіша ланка виховання. Взірцем гуманних якостей маєте бути насамперед ви самі.  Отож:
• Шануйте одне одного, будьте чуйними, уникайте сварок і образ.
• Показуйте дітям приклад доброзичливого ставлення до інших членів сім´ї, сусідів, співробітників, а також до незнайомих людей, що потребують допомоги.
Пам’ятайте: діти копіюють дії дорослих і насамперед батьків!
• Стежте, щоб ваші слова не розходилися з вашими справами. Молодший підліток дуже спостережливий і допитливий, і навіть невеличка фальшива нотка у сімейному оркестрі може спровокувати недовіру вашої дитини.
Батькові слід узгоджувати свої дії стосовно дитини з діями її матері, матері – із діями батька. Пам’ятайте: «Якщо батько каже «так»,
 а мати – «сяк» - росте дитина як будяк!»
• Будьте моральним зразком для своєї дитини. Ваші син або дочка – уже підлітки, і їм властиве критичне ставлення до ваших якостей. Тому не тупцюйте на місці, «зростайте» разом із вашими дітьми, щоб вони відчували гордість за батьків, бажання бути схожими на вас.
Пам’ятайте: успіх виховання залежить від мудрого поєднання любові до дитини з вимогливістю до неї.
• Шануйте дитину, її гідність і почуття. Вмійте поставити себе на її місце, цікавтеся її успіхами і невдачами.
Пам’ятайте: тільки з повагою до юної особистості можемо навчити її шанувати інших.
• Вправляйтеся зі своїми дітьми в гуманних вчинках. Організовуйте їхнє життя так, щоб вони на ділі могли піклуватися про тих, хто цього потребує (молодший брат або сестра, старенькі бабуся або дідусь, хворі в сім´ї) і допомагати старшим (правильний розподіл домашніх обов’язків), щоб вони були готові допомогти своїм друзям, щоб завжди були чемними.
• Пам’ятайте, що, виховуючи дітей, ви виконуєте не тільки батьківський, а й громадський обов’язок.
Школа – ваш вірний союзник і помічник. Звертайтеся до педагогів, вони завжди відгукнуться на ваші прохання і допоможуть у вихованні дитини.



Пам’ятка для батьків
Якщо:
1. Дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти.
2. Дитину висміюють, вона стає замкнутою.
3. Дитину хвалять ,вона вчиться бути вдячною.
4. Дитину підтримують , вона вчиться цінувати себе.
5. Дитина росте в докорах , вона вчиться жити з почуттям провини.
6. Дитина росте в терпимості, вона вчиться розуміти інших.
7. Дитина росте в чесності, вона вчиться бути справедливою.
8. Дитина росте в безпеці, вона вчиться вірити в людей.
9. Дитина живе у ворожнечі, вона вчиться бути агресивною.
10. Дитина живе у розумінні дружелюбності, вона вчиться знаходити любов у світі.

Пам’ятка для батьків учня
1.Не рідше одного разу на місяць відвідуйте школу, дізнавайтесь  про успіхи та поведінку своїх дітей. Радьтеся з класним керівником, як поліпшити родинне виховання.
2.Пам’ятайте, що для формування характеру дитини ваш власний приклад має надзвичайно велике значення.
3.Дотримуйтесь єдиних вимог до дитини, всіх членів сім’ї.
Вимогливість до культури поведінки, до задоволення бажань дітей повинна стати певною традицією в сімейному вихованні дітей.
4.З повагою ставтеся до одиноких людей, проявляйте милосердя до тих, хто потребує підтримки та вчіть цього своїх дітей.
5.Будь-які заборони висловлюйте тактовно, не ображаючи дитину.
6.Правильно оцінюйте вчинки дітей.
Особливу увагу звертайте на розвиток у дітей любові до природи. Людина, у якої не сформовані добрі почуття до природи, не буває, як правило, доброю до людей.
7.Пам’ятайте, що тільки тепла, дружня атмосфера в сім’ї, уважне і турботливе ставлення її членів один до одного і до людей взагалі, цілеспрямованість впливу батьків сприяють формуванню людини, яка готова робити добрі справи для інших людей




Немає коментарів:

Дописати коментар